Warning: file_put_contents(): Only 266240 of 359640 bytes written, possibly out of free disk space in /home/centerau/public_html/wp-content/themes/sw_maxshop/lib/less.php on line 27
نبرد آریو 300 با جیلیGC6 اکسلنت فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی

نبرد آریو ۳۰۰ با جیلیGC6 اکسلنت

آریوS300 خودرویی است با درونمایه چینی اما ساخت ایران و شرکت ساپیا. این خودرو توسط کمپانی زوتی چین در سال ۹۳ وارد ایران شد. پس از آن توسط کمپانی سایپا مونتاژ آن آغاز شد و نام آن از زوتیZ300 به آریوS300 تغییر پیدا کرد. این خودرو از جمله خودروهایی است که خیلی در بازار ایران شناخته شده نیست. از این رو بازار خرید و فروش آریوS300 وضعیت خوبی تا به حال تجربه نکرده است. از زمانی که مدل مونتاژی این خودرو به بازار ایران وارد شده نقدهای زیادی بر این خودرو وارد است. اما این که واقعا آیا آریوS300 از رقبای خود پایینتر است و یا در سطح آنها است و میتواند گزینه مناسبی برای خرید باشد یا نه مستلزم یک بررسی دقیقتر میان این خودرو و رقبای نزدیک آن است. در این متن قصد داریم این خودرو را با گزینههای دیگری مانند دانگ فنک اچ سی کراس و جیلیGC6 مقایسه کنیم و در پایان نیز یک نتیجهگیری از ارزش خرید این خودرو نسبت به این رقبا داشته باشیم.

آریوS300

آریو S300 بر روی پلتفرمی ژاپنی و قطعات وارداتی چینی در کمپانی سایپا مونتاژ میشود. این خودرو طراحی نسبتا ساده و قدیمی دارد که از خودروی هیوندای آلیون ۲۰۰۷ الهام گرفته است. بنابراین نمیتوان گفت این طراحی مدرن و بهروز است، اما اگر منصف باشیم در حد کمپانی سایپا آریو ظاهر نسبتا قابل قبولی دارد. 

امکانات داخلی این خودرو در حالت اتوماتیک و الگانت آن که قیمت بالاتری نسبت به مدلهای پایه دارد شامل سیستم تهویه هوای مطبوع اتوماتیک، مانیتورLCD، سنسور پارک عقب، دروبین عقب، آینههای جانبی تاشونده راهنمادار، سانروف برقی و صندلیهای چرمی با قابلیت تاشوندگی برای صندلیهای عقب است. در بخش ایمنی نیز این خودرو دارای  ۶ کیسه هوا، ترمزABS، EBD و BOS، چراغهای جلو با قابلیت تنظیم زاویه نور است. از نظر ایمنی میتوان گفت این خودرو در سطح متوسطی قرار دارد.

آریوS300 با دو موتور۱٫۵ لیتری دستی و ۱٫۶ دستی و اتوماتیک وارد بازار می شود. بهترین عملکرد را این خودرو در حالت اتوماتیک با موتور۱٫۶ لیتری و گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک خود دارد. همچنین موتور این خودرو توان تولید ۱۱۲ اسب بخار نیرو و ۱۵۱ نیوتون متر گشتاور را دارد. بیشینه سرعت آن نیز به ۱۷۲ کیلومتر بر ساعت میرسد. مصرف سوخت ترکیبی آن نیز ۶٫۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. قیمت آریو S300 اتومات در سایت دیوار حدود ۱۲۰ میلیون تومان است. با این که بازار خرید و فروش آریو S300 در ابتدا مناسب به نظر میرسید اما نتوانست موفقیت ادامهداری داشته باشد.

جیلیGC6 اکسلنت

جیلیGC6 نیز یکی از خودرو های تازه وارد جیلی است که توسط شرکت خودروسازی بم مونتاژ می شود. نسخه نیوفیس این خودرو طراحی بسیار جذاب و به روزی دارد. فروش جیلیGC6 هم در بازار چین و هم در ایران آمار خوبی را تجربه کرد. قیمت جیلی GC6 در حال حاضر حدود ۱۲۰ میلیون تومان است. 

طراحی داخل این خودرو نیز نسبت به رقیب آن یعنی آریوS300 نمره بهتری دریافت میکند. صندلیهای این خودرو از ارگونومی بسیار بالایی برخوردارند و تریم دو رنگ آن به شما حس نشستن در خودروهای اسپرت را میدهد. اما از نظر ایمنی با داشتن تنها ۲ کیسه هوا و سیستم ایمنی ایموبلایزر، قفل مرکزی و قفل کودک در سطح متوسط رو به پایین قرار میگیرد. تنها برتری امکانات داخلی این خودرو نسبت به آریوS300 داشتن یک صفحه نمایش۸ اینچی لمسی است. این درحالی است که آریو با داشتن سنسور دنده عقب و دوربین دید عقب یک قدم از جیلیGC6 فراتر رفته است.

موتور جیلیGC6 با موتور ۱٫۵ لیتری خود و گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک ۱۰۵ اسب بخار نیرو و ۱۳۶ نیوتون متر گشتاور تولید میکند. بیشینه سرعت این خودرو مانند آریوS300 است. اما همانطور که مشاهده میکنید این خودرو عملکردی ضعیفتر از آریو ارائه میدهد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز به ۶٫۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر میرسد. 

دانگ فنگ H30کراس

دانگ فنگH30 کراس در واقع به عنوان جایگزینی برای پژو۲۰۶ اتوماتیک در سبد محصولات ایران خودرو قرار گرفت. فروش دانگ فنگ H30 کراس با عبور ۴۰ هزار دستگاه این خودرو را به پرفروشترین چینی بازار تبدیل کرده است. این خودرو نسبت به محصولات دیگر ایران خودرو از امکانات بیشتری برخوردار است. از نظر طراحی داخلی و بیرونی این خودرو تقریبا برابر با جیلیGC6 ارزیابی می‏شود. امکانات داخلی این خودرو نیز با داشتن صفحه نمایش لمسی۶٫۵ اینچی، آینههای برقی گرمکندار از جیلیGC6 چیزی کم ندارد که یک نکته مثبت برای این خودرو محسوب میشود ولی همان کمبودهای جیلی نسبت به آریو در این خودرو نیز دیده میشود.

موتور ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر دانگ فنگ H30 کراس حداکثر توان تولید ۱۰۵ اسب بخار را دارد که مشابه جیلی و در رتبه پایینتری نسبت به آریو قرار میگیرد. ترکیب این موتور با جعبه دنده اتوماتیک تیپ ترونیک ۴ دنده سبب شده است که شتاب خودرو  ۱۲٫۴ثانیه و مصرف سوخت آن ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر باشد. قیمت دانگ فنگ H30 کراس در سایت دیوار ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیون تومان است.

مطالب مشابه

معایب و محاسن خودرو های جیلی

عمادالدین جعفری: شاید برخی از افراد گله‌مند باشند که چرا...

یک عادت بد در رانندگی که به گیریبکس آسیب میرساند!

  نگه‌داشتن دست روی دسته‌ دنده عادت تعداد زیادی از...

آریو محصول جدید سایپا

دنده ۶ – شاید کمتر فعال صنعت خودرویی در ایران...