Warning: file_put_contents(): Only 327680 of 359640 bytes written, possibly out of free disk space in /home/centerau/public_html/wp-content/themes/sw_maxshop/lib/less.php on line 27
شرکت خودروسازی لیفان - اتوپارت سنتر|خرید آگاهانه

شرکت خودروسازی لیفان

در این مطلب به معرفی اجمالی شرکت لیفان میپردازیم، شرکت کرمان موتور در همکاری با این شرکت از سال ۱۳۸۸، اقدام به مونتاژ و سپس تولید محصولات این شرکت نمود و هم اکنون خودروهای روز این شرکت توسط نمایندگی های مجاز فروش کرمان موتور در اختیار ایرانیان قرار میگیرند.

 

شرکت لیفان

در سال ۱۹۹۲ توسط یک سیاستمدار چینی به عنوان یک کارگاه تعمیر موتورسیکلت با ۹ نفر پرسنل شروع به کار کرد و نامش به طور رسمی از سال ۱۹۹۷ به گروه صنعتی لیفان تغییر یافت و فعالیتش را با ساخت اتوبوس ادامه داد تا در سال ۲۰۰۹ به عنوان بزرگترین کارخانه ی خصوصی تولید موتورسیکلت در چین شناخته شود، در همین سال بود که شرکت خودروسازی کرمان موتور برای انتقال تکنولوژی و مونتاژ خودرو با این شرکت قرارداد بست، در اواخر سال ۲۰۰۵ گروه لیفان موفق به ساخت مستقل اولین خودرو سواری خود با نام ۵۲۰ شد که موتوری ساخت کشور برزیل داشت.

تمرکز شرکت لیفان موتور بر تحقیق و توسعه علمی، تولید و فروش انواع موتور های مکانیکی پیشرفته، اتومبیل های سواری و عمومی، موتور سیکلت و .. میباشد، محصولات این شرکت عظیم به بیش از ۱۶۵ کشور دنیا و در قاره های مختلف صادر میشوند تا این گروه را در میان صادر کنندکان رقیبش در رتبه ی نخست قرار دهند، لازم به ذکر است که گروه صنعتی لیفان با دریافت نشان ” هویت ملی ” چین، در بین ۱۰۰ شرکت خوشنام و معروف چین قرار گرفت تا به عنوان یکی از نمادهای بارز رشد و توسعه ی کشور چین در ۶۰ سال اخیر شناخته شود.

در ژانویه سال ۲۰۰۶ میلادی بود که برای اولین بار با تولید انبوه لیفان ۵۲۰ نام شرکت لیفان در فهرست تولیدکنندگان خودرو قرار گرفت، با توجه به سرمایه گذاری هنگفت این شرکت بر روی تولید خودرو، این کمپانی در سال ۲۰۱۴ با گذشت ۹ سال توام با تلاش های مستمر، تبدیل به یکی از شرکت های بزرگ بین المللی در عرصه ی ساخت و تولید خودرو شده و جهش های بزرگی را در زمینه ی ظرفیت و پروسه ی تولید و کنترل کیفیت تجربه کرده است تا جایی که سهام آن به عنوان اولین شرکت خودروسازی کشور چین در بازار بورس و اوراق بهادار شانگهای معامله میشود.

در سال ۲۰۱۴ گروه صنعتی لیفان، سود خالصی بالغ بر ۳۰ میلیارد یوان چین از فروش محصولات مختلف از مشتریان خود دریافت کرد که فروش ۲۸۳۰۰۰ دستگاه اتومبیل سواری بخشی از آن را تشکیل میداد و رقمی معادل یک میلیارد دلار در ازای صادرات به دیگر کشورها مثل ایران ( با همکاری شرکت کرمان موتور) وارد کشور چین کرد.

شرکت لیفان مانند دیگر کمپانی های موفق همواره در فکر توسعه و پیشرفت فعالیت هایش بوده، هر ۳ کارخانه ی این شرکت در شهر چانگ کویینگ مجهز به خطوط تولید پیشرفته برای مراحل مختلف ساخت و مونتاژ خودرو از جمله غالب سازی، جوش کاری، پوشش، نقاشی، مونتاژ و خطوط تست عملکرد دینامیکی برای تمامی خودروهای تولیدی این شرکت در کلاس های مختلف برای ۳ پلت فرم مجزا برای تولید خودروهای شاسی بلند ( SUV )، سواری (SEDAN)  و چند منظوره (MPV) میباشند تا  کیفیت تولید قربانی کمیت و ظرفیت تولید نشود. این شرکت در حاظر مشغول ساخت چهارمین کارخانه ی خود میباشد تا ظرفیت تولیدش را بیش از پیش کند. امروزه شرکت لیفان موتور طیف گسترده ای از خودروهای متفاوت از نظر فرم ظاهری و موتور مانند : ۵۲۰ آی، ۳۲۰، ۳۳۰، ۵۳۰، ۶۲۰، ۶۳۰، ۷۲۰، ۸۲۰، X50، X60 و .. را تولید میکند و در عرصه بازار بین المللی کاملا شناخته شده است.

مطالب مشابه

سه محصول جدید لیفان در راه ایران

سه محصول جدید لیفان در راه ایران در نیمه دوم...

آشنایی با تاریخچه و عملکرد شرکت لیفان

تجربه سالیان عمر، این نکته را به انسان یادآور می‌شود...