Warning: file_put_contents(): Only 45056 of 49640 bytes written, possibly out of free disk space in /home/centerau/public_html/wp-content/themes/sw_maxshop/lib/less.php on line 35
سه محصول جدید لیفان در راه ایران - اتوپارت سنتر|خرید آگاهانه

سه محصول جدید لیفان در راه ایران

سه محصول جدید لیفان در راه ایران

در نیمه دوم دهه ۸۰ شمسی بود که کرمان موتور پس از چند سال بیکاری ناشی از ترک ایران توسط دوو، جانی دوباره گرفت. در حقیقت مدیران این شرکت برای این که در شرایط تحریم هم بتوانند به فعالیت خود ادامه بدهند، پس از بررسی خودروسازان چینی بسیار زیاد، دست روی یک خودروساز خصوصی گذاشتند که در هر شرایطی امکان همکاری با آن‌ها را داشته باشد. «لیفان» خودروسازی بود که توانست کرمانی‌ها را از ورطه نابودی نجات دهد و زمانی که فولکس‌واگن و هیوندای نیز از ادامه همکاری با کرمان خودرو سر باز زدند، این لیفان بود که کرمان موتور را به دوره اوج خود رسانده بود.

 با این حال پس از برجام حال و روز لیفان به اندازه سال‌های قبل خوب نبود. شراکت دوباره کرمانی‌ها با هیوندای کره، لیفان را به حاشیه راند. حالا یک خبر از تعویض لیفان در زمین کرمانی‌ها و برنامه عرضه چند محصول جدید این شرکت در ایران، احتمال بازگشتن این خودروساز چینی به روزهای اوج خود در بازار ایران را افزایش می‌دهد. در حقیقت خطوط تولید لیفان از کرمان موتور به خودروسازان بم انتقال یافته تا این خودروساز شراکتی جدید را در ایران آغاز کند. با این اتفاق علاوه بر تولید مدل‌های X60 و ۸۲۰، مدل X50 نیز با چند تغییر ادامه پیدا می‌کند و مدل‌های X70، X7 و M7 نیز به زودی در ایران عرضه خواهد شد. لیفان برنامه‌ای مشابه آن چه در برای بازار برزیل در پیش دارد را در بازار ایران نیز اجرا خواهد کرد.

لیفان اکس۷۰

لیفان اکس۷۰ در حقیقت یک کانسپت بود لیفان در سال ۲۰۱۵ به نمایش گذاشت. اما لیفان اکس۷۰ جدید که خودروسازان بم قصد عرضه آن را دارد، با نمونه کانسپت کاملا متفاوت است. یک کراس‌اوور شهری که بین دو مدل اکس۶۰ و اکس۸۰ قرار می‌گیرد. لیفان اکس۷۰ در ایران با یک موتور ۲ لیتری با توان ۱۴۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۸۵ نیوتن‌متر گشتاور عرضه خواهد شد که در واقع ازخانواده موتور ۱٫۸ لیتری مدل اکس۶۰ است. لیفان اکس۷۰ احتمالا با دو جعبه دنده ۵ سرعته دستی و CVT در ایران عرضه می‌شود. این اتومبیل دیفرانسیل جلو از چرخ‌های ۱۷ اینچی استفاده می کند.

لیفان اکس۷

 

کراس‌اوور دیگری است که کمی زودتر از لیفان اکس۷۰ روانه بازار شده است. مهم‌ترین ویژگی لیفان اکس۷ را می‌توان هفت سرنشین بودن آن دانست. لیفان اکس۷ را در بازارهای جهانی با نام مای‌وِی (MyWay) نیز می‌شناسند. بر اساس آن‌چه در وب سایت خودروسازان بم منتشر شده، لیفان اکس۷ با یک موتور ۱٫۸ لیتری در ایران عرضه می‌شود که ۱۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. در وب‌سایت خودروسازان بم صحبتی از بهره‌گیری لیفان اکس۷ از سیستم توربوشارژ به میان نیامده، اما با توجه به توان خروجی اعلام شده می‌توان گفت این اتومبیل با پیشرانه توربو در ایران عرضه می‌شود. قدرت موتور لیفان اکس۷ با یک جعبه دنده اتوماتیک ۷ سرعت به چرخ‌های جلوی آن منتقل می‌شود. این کراس‌اوور لیفان با چرخ‌های ۱۸ اینچی در راهی ایران می‌شود.

لیفان ام۷

لیفان ام۷ نماینده این شرکت در رده خودروهای MPV است. سگمنتی که در میان خانواده‌های ایرانی طرفدار چندانی ندارد و البته عرضه‌کننده‌های اتومبیل نیز برای عرضه این دست خودروها تلاش چندانی نکرده‌اند. با این وجود خلا موجود در رده MPV و نیازی که برای آن به ویژه در ناوگان‌های سازمانی و عمومی احساس می‌شود، لیفان ام۷ می‌تواند شانس خوبی برای موفقیت داشته باشد. خودروسازن بم لیفان ام۷ را با موتوری مشابه مدل اکس۷۰ عرضه خواهد کرد. یک موتور ۲ لیتری با توان ۱۴۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۸۵ نیوتن‌متر گشتاور. احتمالا یک موتور ۱٫۵ لیتری برای این خودرو قابل انتخاب است. یک جعبه دنده اتوماتیک که نوع آن اعلام نشده نیز قدرت را به چرخ‌های جلو می فرستد.

لیفا‌ن‌های جدید کی به بازار می‌رسند؟

خودروسازان بم هنوز تاریخ دقیقی از زمان ورود سه مدل جدید لیفان به بازار اعلام نکرده است، اما احتمال می‌رود نمایشگاه اتومبیل تهران نخستین محفلی باشد که این مدل‌های جدید به نمایش عموم در خواهد آمد. هنوز جزییات همکاری خودروسازان بم با شرکت لیفان چین مشخص نیست، با این حال با توجه به سه محصول جدید که با تغییر نشان لیفان همراه هستند، به نظر می‌رسد خودروسازان بم قصد دارد تصویری جدید از برند لیفان را در بازار ایران به نمایش بگذارد. لیفان اکس۵۰ نیز با تغییراتی احتمالا در بخش امکانات رفاهی و با نام «لیفان اکس۵۰ دو» از سوی خودروسازام بم عرضه خواهد شد.

مطالب مشابه

آشنایی با تاریخچه و عملکرد شرکت لیفان

تجربه سالیان عمر، این نکته را به انسان یادآور می‌شود...

شرکت خودروسازی لیفان

در این مطلب به معرفی اجمالی شرکت لیفان میپردازیم، شرکت کرمان موتور در...